Grzejnik do wnętrz w stylu loftowym

Styl loftowy charakteryzuje się surowością oraz akcentami rodem z fabryk, hal produkcyjnych czy wielkich, wysokich magazynów. W tych industrialnych wnętrzach spotykamy często akcenty z cegły, rdzy, czy betonu architektonicznego. Lofty to też przewaga naturalnych materiałów oraz kolorów budujących poczucie przestronności i oryginalnych detali.

Terma w swojej bogatej ofercie grzejników posiada też takie, które doskonale odnajdą się w tego typu industrialnej przestrzeni – i to zarówno w salonie, czy korytarzu, jako dekoracyjny dodatek, jak i łazience, nie burząc jej surowego charakteru.

 Grzejnik Pająk

Grzejnik Pająk

Model Pająk to jeden z laureatów konkursu Terma Design edycji z 2014 r. Inspiracją dla jego nietypowej konstrukcji stała się ludowa forma zdobnicza, w której łatwo dostępne wykonywane ręcznie dekoracje, splecione razem tworzyły skomplikowane i oryginalne „pająki”.

Surowa, nielakierowana miedź grzejnika Pająk, połączona z drewnianymi wieszakami idealnie wpisze się w przestrzeń przedpokoju, korytarza lub łazienki zaaranżowanych w stylu loftowym. Warto wiedzieć, że czysta miedź wykazuje właściwości antybakteryjne, daje więc gwarancję higienicznej czystości. Ponadto, pokrywając się z czasem naturalną patyną, nabiera uroku i szlachetnego wyglądu.

Grzejnik Pająk dostępny jest w wersji wodnej i wodno-elektrycznej oraz elektrycznej (Pająk E).

 

Grzejnik Ribbon

Inny warty rozważenia model loftowy to Ribbon, podobnie jak Pająk zwycięski projekt konkursu Terma Design, a także laureat wielu nagród, m.in. Dobry Wzór 2009 i Must Have Łódź Design 2011.

Cechą charakterystyczną tego modelu oraz jego różnych wariantów jest bryła zbudowana z industrialnych w stylistyce rur faviera, które niegdyś powszechnie spotykane były w budynkach przemysłowych.

Oryginalny wygląd rury faviera jest efektem poszukiwania formy, która poprzez zwiększone pole powierzchni pozwoli uzyskać wysoką moc grzewczą. Grzejnik Ribbon jest więc bardzo dobrym wyborem do pomieszczeń, które mają zwiększone zapotrzebowanie na moc grzewczą. 

Ribbon wyjątkowo ciekawie prezentuje się na powierzchniach takich, jak: cegła, kamień, czy beton.

Grzejnik wodny Ribbon dostępny jest w wersji wolnostojącej poziomej, naściennej pionowej i poziomej. Wersja elektryczna dostępna jest dla formy pionowej naściennej (Ribbon V E). Kolekcję uzupełnia forma łazienkowa z poziomym układem rur - model Ribbon T.

 

 

 

 

 Grzejnik Ribbon V, podłączenie typu ZX

 Grzejnik Retro, podłączenie SX

Grzejnik Retro

Godne polecenia modele grzejników, które wpiszą się w minimalistycznie urządzone łazienki to Retro i Retro S.

Bryła tych modeli została skonstruowana z rur o przekroju koła oraz stalowych kul.

Grzejnik Retro występuje w wersji wodnej, wodno-elektrycznej i elektrycznej, natomiast Retro S w wersji wodnej.

Grzejniki dostępne są w powłokach malowanych proszkowo i chromowych.

Podobnie jak w przypadku innych grzejników Terma, model Retro w komplecie posiada zestaw montażowy, który umożliwia zamocowanie grzejnika do powierzchni ściany (Retro) lub do podłoża (Retro S).

Wersja wodna wyposażona jest w odpowietrznik, natomiast wersja elektryczna zalana olejem - w wybrany model grzałki elektrycznej. 

 

 

 

 

Grzejnik Hex

W nowoczesnej łazience, industrialny klimat podkreśli też grzejnik Hex - laureat prestiżowej nagrody iF Design Award 2017 oraz wyróżnienia Must Have 2017 na Łódź Design Festival.

Dwuwarstwowa bryła skonstruowana z heksagonalnych modułów, w odpowiednio dobranym kolorze może być niebanalnym akcentem salonu kąpielowego.

Rozerwana struktura zewnętrznych hehsagonów tworzy funkcjonalne wieszaki na ręczniki.

Hex dostępny jest w wersji wodnej, w orientacji pionowej lub poziomej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Grzejnik Hex, podłączenie ZX

Godne polecania do wnętrz utrzymanych w klimacie lofotwym są grzejniki odlewane z żeliwa. Żeliwo to materiał charakteryzujący się bardzo dużą trwałością, ponadto jego wysoka bezwładność cieplna zapewnia długotrwałe utrzymanie wysokiej temperatury we wnętrzu (żeliwo oddaje ciepło dłużej niż stal, co oznacza, że nawet po odcięciu zasilania gorącym czynnikiem grzewczym, grzejnik przez jakiś czas pozostanie ciepły). Grzejniki żeliwne Terma charakteryzują się oryginalnością wzorów zaprojektowanych przez współpracujących z nami artystów rzemieślników, a także bardzo wysoką starannością wykonania - wiele z nich wykańczanych jest ręcznie.

 Grzejnik Plain 3K, podłączenie LP

Grzejnik Plain

Żeliwny grzejnik Plain jest przykładem minimalistycznego piękna i prostoty. Rytmicznie ułożone żeberka o niepowtarzalnej strukturze żeliwa to wysmakowane połączenie tradycji i klasycznej elegancji.

Plain dostępny jest z żeberkami klasycznymi dwukolumnowymi, a także w wersji trzykolumnowej (Plain 3K).

Dostępna jest także modyfikacja łazienkowa - Plain Towel Rail, której unikalna bryła stworzona została w oparciu o trwałe żeliwo oraz gięty profil stalowy. Profil może być wykonany w eleganckiej wersji chromowanej lub nowoczesnej wersji lakierowanej. Stalowa rama pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale też zwiększa walory użytkowe grzejnika, pozwalając wykorzystać go jako suszarkę do ręczników.

Grzejnik Bart

Inną propozycją grzejnika żeliwnego, który podkreśli industrialny charakter domu lub mieszkania jest grzejnik Bart – jego surowość formy idealnie koresponduje z loftowymi wykończeniami.

Prostota formy, standardowe podłączenie typu LP oraz niewielka głębokość żeberek, sprawiają że model Bart doskonale sprawdzi się również pod parapetami bloków z wielkiej płyty.

 

 Grzejnik Bart, podłączenie LP

2021-08-31, 13:05 - Magdalena Jagielska