W jaki sposób dobrać wieszaki do grzejnika?

Od grzejników łazienkowych, poza podstawową funkcją jaką jest ogrzewanie pomieszczeń, często oczekujemy także możliwości suszenia ręczników kąpielowych. Większość łazienkowych grzejników Terma można wyposażyć w akcesoria takie jak wieszaki punktowe oraz relingi, które pozwalają na przewieszenie ręcznika i suszenie całej jego powierzchni.

Wieszaki punktowe

Godnym polecenia wieszakiem punktowym, który pasuje do większości modeli grzejników Terma zbudowanych z rurek okrągłych, a także do grzejników rurkowych innych producentów jest wieszak Yo! Wykonany z elastomeru wieszak Yo! dostępny jest w ośmiu kolorach do wyboru, co pozwala dopasować go do stylistyki grzejnika i kolorystyki łazienki, a sprężystość materiału z którego jest wykonany ułatwia montaż między rurkami grzejnika. Wieszak Yo! pasuje do grzejników wykonanych z rurek okrągłych o przekroju 18-25 mm, a odstęp miedzy rurkami może wynosić między 15 a 18 mm.

Inne warte rozważenia wieszaki punktowe przeznaczone do grzejników o okrągłych profilach to klasyczne modele Handy Vip oraz Handy Grip. Dostępne są one w wersji chromowanej oraz w kolorze białym. Wieszaki Handy Vip oraz Handy Grip pakowane są po dwie sztuki, są to wieszaki produkcji włoskiej.

Dekoracyjne grzejniki łazienkowe Terma także mogą zostać wzbogacone o specjalnie do nich zaprojektowane i wyprodukowane w Termie wieszaki punktowe. Model Diamond zbudowany z rur o przekroju kwadratu ułożonych krawędzią w kierunku frontu zyska na funkcjonalności kiedy wyposażymy go w jeden z trzech rodzajów wieszaka Spark. Wieszaki Spark dostępne są w wersji chromowanej, a ich unikalny wygląd powoduje, że grzejnik wygląda jak ubrany w biżuterię.

Inne chromowane wieszaki punktowe produkowane przez Termę to Zip oraz Kuka. Wieszak Zip produkowany jest w dwóch wersjach: Zip V oraz Zip H, w zależności od tego czy przeznaczony jest do mocowania na rurze ułożonej pionowo czy poziomo. Każdy z projektów został ponadto dostosowany do przekroju rury, dzięki czemu możliwe jest idealne dopasowanie wieszaka do modelu grzejnika. Chromowany wieszak punktowy Kuka także produkowany jest w dwóch rozmiarach, co pozwala dostosować go do profili każdego z modeli grzejników do jakich został zaprojektowany.

W tabeli niżej przedstawiono wieszaki punktowe z oferty Termy w dostępnych kolorach wraz z modelami grzejników, do których zostały przeznaczone.

 

 

 
Model wieszaka
Dostępne kolory wieszaka
Model grzejnika
Yo! czarny, biały, szary, czerwony, żółty, niebieski, zielony, brązowy Alex, Alex One, Domi, Fiona, Fiona One, Lena, Lima, Lima One, POC2, Pola, Pola One, Tytus, Tytus One, Aero H, Aero HG
Handy Vip / Handy Grip biały, chrom Alex, Alex One, Fiona, Fiona One, Lena, Lima, Lima One, Mike, Mike One, Pola, Pola One, Tytus, Tytus One, POC 2
Spark chrom Diamond
Zip V 20 chrom Intra, Intra M
Zip V 30 chrom Angus, Easy, Triga AW, Triga AN, Sherwood, Simple, ZigZag
Zip V 40 chrom Triga, Triga M
Zip H 10 chrom Dexter, Dexter One, Dexter Pro, Dexter Pro One, City, City One, Kioto, Kioto One, Lukka, Marlin, Marlin One, Mantis, Mantis One, Incorner, Outcorner, Quadrus Slim, Quadrus Slim One, Quadrus Bold, Quadrus Bold One, Warp S, Warp T, Warp T One, Warp T Bold, Warp T Bold One, Vivo, Vivo One
Zip H 20 chrom Bone
Kuka 50/10 chrom Sherwood V, Sherwood H
‌Kuka 70/11 c‌hrom Cyklon V, Cyklon H, modele Sherwood wyprodukowane do lipca 2016 r.‌

 

 

Punktowe wieszaki chromowane Terma

Zip H
Zip V
Kuka
Spark

Relingi

Poza wieszakami punktowymi w ofercie Termy znajdują się także relingi, na których można zawiesić ręczniki do wysuszenia. Do klasycznych grzejników rurkowych pasuje model Basic, który dostępny jest w wersji prostej do modeli zbudowanych z rurek prostych, oraz w wersji łukowej przeznaczony do grzejników z rurką wygiętą. Relingi Basic to produkty włoskie, dostępne w wersji białej oraz chromowanej.

Terma oferuje również relingi zaprojektowane specjalnie do dekoracyjnych grzejników Triga, Triga M oraz Case Slim, są to produkty dostępne w całej palecie wykończeń Terma oraz w chromie. Zastosowanie relingów sprawia, że modele dekoracyjne sprawdzają się bardzo dobrze także w łazience lub w aneksie kuchennym.

W poniższej tabeli wskazano który reling będzie odpowiedni dla danego modelu grzejnika.

Model relingu
Dostępne kolory relingu
Model grzejnika
Reling prosty Basic biały, chrom Alex, Alex One, Fiona, Fiona One, Lima, Lima One, Pola, Pola One, Tytus, Tytus One, Mike, Mike One, POC 2
Reling łukowy Basic biały, chrom Lena, Domi
Reling Belt 40 paleta kolorów Terma, chrom Triga, Triga M
Reling Triga drewno i chrom Triga
Reling Case Slim paleta kolorów Terma, chrom Case Slim

Relingi Terma

reling Case Slim
reling Belt 40

Wieszaki na wcisk

Poza wieszakami punktowymi oraz relingami, Terma oferuje cięte laserowo wieszaki zaprojektowane do modeli grzejników Simple oraz Happy. Cechą unikalną tych wieszaków jest oryginalny design oraz łatwy montaż na wcisk, nie wymagający użycia narzędzi.

W tabeli niżej wskazano kolorystykę dostępna dla poszczególnych modeli wieszaków oraz ich dopasowanie do grzejników.

Model relingu
Dostępne kolory wieszaka
Model grzejnika
Wieszak Simple paleta kolorów Terma Simple, Simple One
Wieszak Happy (Shark, Rabbit, Hippo) paleta kolorów Terma Vivo, Vivo One

Wieszaki Terma

wieszak Simple
wieszak Happy Shark
wieszak Happy Rabbit

Dodatkowe wieszaki i relingi ułatwiają suszenie ręczników i pozwalają bardziej funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń, warto jednak wskazać także modele, których konstrukcja w sposób naturalny daje możliwość zawieszenia tekstyliów do wysuszenia. Godnym uwagi modelem jest City, w przypadku którego wysunięcie jednej z rur w górnej sekcji tworzy reling. Jego klasycznym odpowiednikiem jest model Lima, gdzie zastosowano pojedyncze rury typu C. Jako suszarki dobrze sprawdzą się także modele, w których zastosowano podwójny rząd rur, np. grzejnik Tytus, POC 2, czy też wersje Bold (np. Quadrus Bold, Warp T Bold). W przypadku tych modeli frontowy rząd rur jest wysunięty, a zachowanie przerw między sekcjami ułatwia zawieszenie ręczników do suszenia.

2021-08-30, 16:30 - Magdalena Jagielska