Jakie kolory grzejników są najbardziej popularne?

Najbardziej popularne kolory z palety TERMA w okresie 01.2020 - 06.2021

W palecie kolorów TERMA oferujemy blisko 250 barw, zarówno z RAL-ownika jak i unikalnych wykonczeń strukturalnych, dostępnych jedynie w naszej ofercie. Klienci indywidualni, ale także Inwestorzy, coraz częściej sięgają po kolory inne niż tradycyjna biel z połyskiem (RAL 9016), chociaż udział procentowy tego koloru wśród wszystkich zamówień jest ciągle bardzo wysoki i wynosi aż 45%. Biorąc pod uwagę, że kolejne 7% stanowi kolor Soft 9016 (matowa wersja bieli), możemy mówić o tym że większość grzejników wychodzących z Termy to grzejniki białe. 

Kolejną barwą, która na stałe zagościła w sercach i domach naszych Odbiorców jest czerń. W Termie proponujemy kilka opcji koloru czarnego pozwalających dopasować grzejnik do armatury łazienki (RAL 9005 Mat i RAL 9005 Soft) lub podkreślić bryłę kolorem strukturalnym (Metallic Black oraz Heban). Łącznie grzejniki w kolorze czarnym stanowią ponad 20% wszystkich opuszczających naszą malarnię proszkową. 

Co dziesiąty grzejnik zamawiany w Termie malowany jest farbą specjalną Metallic Grey. Strukturalna szarość dobrze odnajduje się w większości nowoczesnych wnętrz, jest także kolorem praktycznym ze względu na niewidoczny kurz, stąd zapewne wielka popularność tego wykończenia.

Ważne miejsce wśród wszystkich oferowanych powłok, obok grzejników malowanych proszkowo, zajmują także modele chromowane. Z naszej galwanizernii w Poznaniu od początku 2020 r. do połowy roku 2021 wyjechało blisko 16 tyś. grzejników chromowanych, co wskazuje na niesłabnącą popularność powłoki chromowej. 

Coraz ważniejsze miejsce na mapie kolorów pożądanych zajmują także te naśladujące naturalną miedź, w szczególności są to Bright Copper oraz farba ciekła Brass.

 

ZABAWA KOLOREM TO ŁATWA ZMIANA CHARAKTERU WNĘTRZA

Projektanci wnętrz wiedzą, że jeden element aranżacji potrafi zmienić charakter wnętrza. Dlatego poza klasyczną bielą, czernią i szarością wielu stawia na mocny akcent kolorystyczny. Klasyczne wnętrze, w którym zastosujemy drewno i beżową okładzinę ścian, będzie stanowić zupełnie inną przestrzeń w zależności od tego czy postawimy na grzejnik dopasowany kolorystycznie czy też stanowiący kontrapunkt dla zastosowanej stylistyki materiałów.

Metallic Grey - Metallic Black - Heban - Bright Copper

Farby strukturalne pozwalają zmienić prostą bryłę w element dekoracyjny. Dzieki nim grzejniki, w szczególności modele licowane, stają się unikalnymi zamkniętymi formami, naśladującymi eksponaty wzornictwa użytkowego.

Warp S w wykończeniu Metallic Grey

 

Zig w wykończeniu Metallic Black

Dexter One w wykończeniu Bright Copper

 

Lima w klasycznej bieli RAL 9016

 

2021-09-27, 13:47 - Magdalena Jagielska