Grzejniki idealne pod okno

Czy pod oknem musi być zawsze „standardowa płytówka”, wydajna, ale wyglądająca zawsze tak samo? Niekoniecznie. Obecnie rynek dostarcza coraz więcej alternatywnych rozwiązań przeznaczonych do montażu pod oknem. Aby mogły one skutecznie zastąpić grzejnik płytowy muszą mieć nie tylko podobne gabaryty, ale również identycznie rozmieszczone podłączenie do sieci. Wzorując się na rozwiązaniach zaczerpniętych z grzejnika płytowego, Terma przygotowała propozycje modeli dostępnych z konfiguracją podejść VL i VP (z podejściem dolnym 50 mm, umieszczonym przy krawędzi lewej lub prawej).

Ciekawą alternatywą dla grzejnika płytowego, gotową do zastosowania bez konieczności wykonywania uciążliwych przeróbek instalacji, może być grzejnik Triga w wariancie z podłączeniem VL/VP. Przy modernizacji można wykorzystać poprzedni zawór z grzejnika płytowego (z dodatkowym reduktorem 3/4”x1/2”). Jednakże warto zastosować ozdobny zawór SCV z oferty Termy. Wspomniany grzejnik posiada w standardzie termostatyczną wkładkę zaworową. Niezbędne wyposażenie dodatkowe stanowić będzie głowica termostatyczna oraz komplet adapterów SCA (w zależności od rodzaju instalacji). Poza grzejnikiem Triga wspomniane rozwiązanie posiadają także modele: NEO, Delfin, Ribbon oraz Tune.

Triga

 

NEO

Neo to smukły, dekoracyjny grzejnik modułowy. Znacznie płytszy od grzejników aluminiowych, lecz równie wydajny. Jego moc zależy od ilości modułów i wynosi od 560 do 1820 W dla parametru 75/65/20. Grzejnik Neo charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością grzania (idealne rozwiązanie w układach niskotemperaturowych). Prosty w montażu, idealnie przylega do ściany. Każdy moduł w tym grzejniku może być innego koloru, a do wyboru jest ok. 248 barw, co pozwala na ich dowolne zestawianie ze sobą. Grzejnik polecany do pokojów młodzieżowych, dziecięcych, idealnie sprawdzi się także w przestrzeni publicznej.

Neo (projekt: Karol Murlak)

 

DELFIN

Dekoracyjny grzejnik w wersji wodnej, wyposażony w podwójny rząd rurek, co gwarantuje wysoką wydajność. Sprawdzi się szczególnie w salonie i w sypialni, chociaż i w kuchni może wyglądać interesująco. Model dostępny także w wersji pionowej naściennej. Moc cieplna: 705-1458 W (dla Delfina), Moc cieplna: 1403-1774 W (dla Delfina 1800 i 2000).

Delfin

 

RIBBON HWS

Laureat i finalista wielu międzynarodowych i krajowych nagród. Idealnie wpisuje się w minimalistyczne wnętrza nowoczesnych pomieszczeń. Doskonale prezentuje się na powierzchniach takich jak: cegła, kamień, tynk strukturalny, płyta laminowana lub lakierowana. Model bardzo wydajny. Posiada możliwość montażu również na posadzce (np. przy elewacjach szklanych z oknami sięgającymi do podłogi). Moc cieplna: 802-1673 W

Ribbon

 

TUNE HSD

Wolnostojący grzejnik z podwójnym rzędem rurek Tune HSD nadaje się do pomieszczeń o dużych przeszkleniach oraz biur. Stanowi ciekawą alternatywę dla niskich grzejników płytowych oraz kanałowych stosowanych przy dużych oszkleniach. Ten unikalny grzejnik dekoracyjny występuje także w wersji naściennej pionowej (Tune VWS i VWD) oraz poziomej (Tune HWS i HWD). Moc cieplna: 421-790 W

Tune HSD

 

Zobacz katalog produktów.

Kup grzejnik nawet do 70% taniej.

2016-02-24, 13:24 - LisAg