Grzejnik chromowany do łazienki

Wybierając grzejnik do łazienki warto zwrócić uwagę na powłokę w jakiej został wykończony.

Modne od jakiegoś czasu grzejniki chromowane cechuje piękny wygląd, trzeba mieć jednak świadomość, że powłoka galwaniczna różni się od malowanej nie tylko w zakresie wyglądu. Przede wszystkim grzejniki chromowane są o 30% mniej wydajne od grzejników wykończonych lakierem. Ponadto chrom w porównaniu z powłoką lakierniczą jest bardziej narażony na uszkodzenia.

Dlatego decydując się na ten typ wykończenia zawsze warto postawić na wiarygodnego producenta, stosującego najwyższe standardy produkcji. Terma stosuje rozwiązania zabezpieczające grzejniki chromowane przed niebezpieczeństwem korozji, pęknięć i odbarwień, zgodne z najwyższymi i najnowocześniejszymi standardami na świecie. Grzejnik przed chromowaniem zabezpieczany jest dwiema warstwami ochronnym. Pierwsza powłoka - miedź, ma bardzo dobre właściwości szczelne, odpowiada za przygotowanie odpowiedniej przyczepności i stanowi idealne zabezpieczenie antykorozyjne. Drugą warstwą jest nikiel, który jest podkładem pod aplikację powłoki chromowanej i stanowi dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne.

Jeśli zdecydujesz się na grzejnik chromowany pamiętaj, aby nie czyścić jego powierzchni produktami zawierającymi chlor i nie stosować ściernych środków czyszczących.

Grzejnik Lima w wykończeniu galwanicznym

Grzejnik Perła w wykończeniu galwanicznym

2016-11-03, 15:03 - Magdalena Jagielska