Grzejniki chromowane do łazienki

Wybierając grzejnik do łazienki, poza decyzją dotyczącą modelu podejmujemy także tę dotyczącą powłoki. Większość grzejników dostępnych na rynku to modele malowane proszkowo lub wykończone galwanicznie - najczęstszym procesem galwanicznym wykorzystywanym w produkcji grzejników jest chromowanie.

Grzejniki chromowane cechuje piękny wygląd, który pasuje przede wszystkim do wnętrz zaaranżowanych w sposób klasyczny. Warto mieć świadomość, że powłoka galwaniczna różni się od malowanej nie tylko w zakresie wyglądu. Grzejniki chromowane są o 30% mniej wydajne od grzejników wykończonych lakierem, co zwykle powoduje konieczność wyboru większego rozmiaru w porównaniu do wersji malowanej. Ponadto chrom w porównaniu z powłoką lakierniczą jest bardziej narażony na uszkodzenia.

 

Dostępne grzejniki chromowane:

 

Decydując się na wykończenie galwaniczne warto postawić na wiarygodnego producenta, stosującego najwyższe standardy produkcji. Terma posiada własną galwanizernię w Poznaniu i wykorzystuje nowoczesne rozwiązania zabezpieczające grzejniki chromowane przed niebezpieczeństwem korozji, pęknięć i odbarwień. Przed chromowaniem grzejnik zabezpieczany jest dwiema warstwami ochronnym. Pierwsza powłoka - miedź, ma bardzo dobre właściwości szczelne, odpowiada za przygotowanie odpowiedniej przyczepności i stanowi idealne zabezpieczenie antykorozyjne. Drugą warstwą jest nikiel, który jest podkładem pod aplikację powłoki chromowanej i stanowi dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne.

Jeśli zdecydujesz się na grzejnik chromowany pamiętaj, aby nie czyścić jego powierzchni produktami zawierającymi chlor i nie stosować ściernych środków czyszczących.

Na nasze grzejniki chromowane udzielamy 3 lat gwarancji na powłokę. 

Grzejnik Lima w wykończeniu galwanicznym

Grzejnik Perła w wykończeniu galwanicznym

2016-11-03, 15:03 - Magdalena Jagielska