Grzejniki chromowane do łazienki

Wybierając grzejnik do łazienki warto zwrócić uwagę na powłokę w jakiej został wykończony.

Modne od jakiegoś czasu grzejniki chromowane cechuje piękny wygląd, trzeba mieć jednak świadomość, że powłoka galwaniczna różni się od malowanej nie tylko w zakresie wyglądu. Przede wszystkim grzejniki chromowane są o 30% mniej wydajne od grzejników wykończonych lakierem. Ponadto chrom w porównaniu z powłoką lakierniczą jest bardziej narażony na uszkodzenia.

 

Dostępne grzejniki chromowane:

 

Dlatego decydując się na ten typ wykończenia zawsze warto postawić na wiarygodnego producenta, stosującego najwyższe standardy produkcji. Terma stosuje rozwiązania zabezpieczające grzejniki chromowane przed niebezpieczeństwem korozji, pęknięć i odbarwień, zgodne z najwyższymi i najnowocześniejszymi standardami na świecie. Grzejnik przed chromowaniem zabezpieczany jest dwiema warstwami ochronnym. Pierwsza powłoka - miedź, ma bardzo dobre właściwości szczelne, odpowiada za przygotowanie odpowiedniej przyczepności i stanowi idealne zabezpieczenie antykorozyjne. Drugą warstwą jest nikiel, który jest podkładem pod aplikację powłoki chromowanej i stanowi dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne.

Jeśli zdecydujesz się na grzejnik chromowany pamiętaj, aby nie czyścić jego powierzchni produktami zawierającymi chlor i nie stosować ściernych środków czyszczących.

Grzejnik Lima w wykończeniu galwanicznym

Grzejnik Perła w wykończeniu galwanicznym

2016-11-03, 15:03 - Magdalena Jagielska