Poradniki

Zakończenie I etapu konkursu TDA

30 kwietnia zakończył się I etap konkursu Tubądzin Design Award 2020, którego TERMA po raz drugi jest oficjalnym Partnerem. Wkrótce przedstawimy laureata, który otrzyma nagrodę specjalną, grzejnik STAND, za najciekawszą aranżację z wykorzystaniem naszego produktu.

Grzejnik chromowany do łazienki

Wybierając grzejnik do łazienki warto zwrócić uwagę na powłokę w jakiej został wykończony.

Grzejniki drabinkowe do łazienek

Przyjęło się, że w łazienkach najlepiej sprawdzają się grzejniki drabinkowe, zbudowane z profili połączonych pionowymi kolektorami. Rzeczywiście grzejnikom tym nie sposób odmówić funkcjonalności, nie tylko ogrzewają pomieszczenie, ale też świetnie sprawdzają się w roli suszarki. Poziome rurki, szczególnie te wygięte w kształt litery C, pozwalają łatwo zawiesić i wysuszyć ręczniki czy ubrania.

Montaż grzejnika z mocowaniami stałymi K30

Polecamy krótki film prezentujący montaż grzejnika z mocowaniami stałymi K30.

Montaż grzałki MOA bez wtyczki

Prezentujemy film nt. instalacji grzałki MOA bez wtyczki.

Montaż zaworu zintegrowanego z rozstawem 50 mm z rurką zanurzeniową

Przedstawiamy film instruktażowy nt. montażu zaworu zintegrowanego z rozstawem 50 mm z rurką zanurzeniową.

Montaż grzałki KTX z kablem spiralnym oraz elementu TermaSplit

Polecamy film instruktażowy nt. montażu grzałki KTX z kablem spiralnym oraz elementu TermaSplit.

Montaż grzałki MOA z wtyczką

Polecamy krótki film instruktażowy, który pokazuje, jak zamontować grzałkę MOA z wtyczką.

Montaż grzejnika z mocowaniami MKT

Polecamy film przedstawiający montaż grzejnika z mocowaniami MKT.

Grzejniki One

Terma One to propozycje grzejników z wbudowaną na stałe, dyskretną grzałką One, znajdującą się we wewnątrz grzejnika. Widoczny pozostaje jedynie niewielki sterownik, który kolorowymi diodami sygnalizuje pracę grzałki. Dzięki swojej uniwersalności i niewielkim gabarytom grzałka One z łatwością wpisuje się w potrzeby każdego wnętrza, zapewniając użytkownikom komfort grzewczy przez cały rok.

Grzejnik dekoracyjny do przedpokoju

 

Kolory grzejników Terma

Terma Outlet oferuje pełnowartościowe modele grzejników często w ciekawych, niestandardowych kolorach. W ofercie Terma dostępnych jest blisko 250 kolorów z palety RAL i specjalnych. Jednakże, za stosunkowo niewielką dopłatą, mamy możliwość przemalowania wybranych modeli grzejników tak, aby lepiej odpowiadały Państwa potrzebom.

Kup grzejnik „od ręki”

Szukasz ozdobnego, taniego grzejnika, który ożywi Twoje wnętrze? Nie musisz być architektem by ciekawie zaaranżować mieszkanie. Obecnie na rynku producenci oferują wiele modeli grzejników. Zajrzyj do Terma Outlet i znajdź model dla siebie. Różnorodność form, cen i dostępnych modeli jest tak duża, iż można z łatwością wybrać model idealny do każdego miejsca.  Nawet mała przestrzeń może być ciekawie zaaranżowana. 

Grzejnik jako ściana działowa

Jaki grzejnik jest najbardziej funkcjonalny? Gdzie go zainstalować w małej łazience? Jak oszczędzić przestrzeń i cieszyć się pięknym wnętrzem? Jednym z rzadkich, a ciekawych rozwiązań jest grzejnik w wersji ściany działowej. Jest to propozycja, która świetnie sprawdzi się zwłaszcza w łazience. Rozwiązanie to może być nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale także ozdobne. Jest do doskonała alternatywa dla najpopularniejszych wariantów grzejników naściennych.

Tani grzejnik. Piękny grzejnik.

 

Kiedy wybrać grzejnik elektryczny?

  W Europie Zachodniej, głównie we Francji, grzejniki elektryczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem rynku. Ten trend zyskuje na popularności również w Polsce. Co przemawia za rozważeniem zakupu grzejnika elektrycznego?  

Grzejniki idealne pod okno

Czy pod oknem musi być zawsze „standardowa płytówka”, wydajna, ale wyglądająca zawsze tak samo? Niekoniecznie. Obecnie rynek dostarcza coraz więcej alternatywnych rozwiązań przeznaczonych do montażu pod oknem. Aby mogły one skutecznie zastąpić grzejnik płytowy muszą mieć nie tylko podobne gabaryty, ale również identycznie rozmieszczone podłączenie do sieci.

Prawidłowy dobór grzałki

Pierwszym i najważniejszym kryterium doboru grzałki do grzejnika jest jej moc. Moc grzałki dopasowujemy do wydajności grzejnika dla parametrów 75/65/20°C, kierując się następującymi kryteriami:

Angus – po prostu kąty proste

Model Angus należy do najbardziej oryginalnych i wyróżniających się grzejników na rynku, mimo że jego forma jest w istocie oparta na prostym geometrycznym wzorze. Grzejnik został zaprojektowany przez firmę Artes Design. Bryła Angusa jest zbudowana z połączonych pod kątem prostym par profili, wkomponowanych harmonijnie od najmniejszej do największej w ramę grzejnika.  

Sposoby podłączenia grzałki w grzejniku c.o.

Szeroka paleta wyboru otworów podłączeniowych w grzejniku pozwala także na wybranie optymalnej wersji do współpracy grzejnika z grzałką elektryczną. Takie połączenie niesie ze sobą wiele zalet.

Grzejniki łazienkowe

Podział grzejników na modele łazienkowe, salonowe, nadające się do pomieszczeń użytkowych czy sypialni nie zawsze jest oczywisty i jednoznaczny. Jednak można wymienić kilka cech, które zwiększają praktyczną wartość grzejników zainstalowanych w łazienkach.

Grzejniki elektryczne - zasada działania

Grzejnik elektryczny to najprościej rzecz ujmując grzejnik przystosowany do pracy poza instalacją centralnego ogrzewania. Źródłem ciepła jest w nim grzałka elektryczna zanurzona w czynniku grzewczym albo przewód grzewczy umieszczony wewnątrz grzejnika.

ZigZag – optymistyczne spojrzenie na świat

Zigzag to grzejnik, który od pierwszego wejrzenia wzbudza pozytywne emocje. Uwalnia nas od wielkomiejskiej dominacji kątów prostych i wnosi świeży powiew w dziedzinie konstrukcji grzejników rurkowych.

Grzejniki dekoracyjne

Podstawową funkcją każdego grzejnika jest ogrzewanie pomieszczeń. Jednak niezależnie od funkcji grzewczej każdy grzejnik może posiadać również rozmaite funkcje użytkowe, a także walory dekoracyjne. 

Grzałki elektryczne — Na co zwrócić uwagę przed montażem

Podstawowe porady dotyczące instalacji oraz użytkowania grzejników elektrycznych

Czynniki grzewcze w grzejnikach elektrycznych

Do prawidłowego funkcjonowania grzejniki elektryczne potrzebują wypełnienia właściwym czynnikiem grzewczym (nośnikiem ciepła). Czynnikiem tym może być woda lub olej. Jakie warunki powinien spełniać czynnik grzewczy, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie grzejnika elektrycznego?

Oryginał czy podróbka?

Zjawisko podróbek jest stare jak świat. Nierzadko cechują się niższą ceną, są - zdawać by się mogło - nawet dobrej jakości lecz często stanowią zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Warto wybierać produkty ze sprawdzonego źródła, aby uniknąć kłopotów z użytkowaniem tych produktów.

Czym różnią się od siebie wtyczki w różnych krajach?

Ze względu na to, że produkty Termy są sprzedawane poza granicami Polski, niektóre z grzałek muszą mieć inną wtyczkę kabla zasilającego. Z czego wynikają różnice między wtyczkami?