Poradniki

Grzejnik łazienkowy to element pomieszczenia spełniający funkcję nie tylko grzewczą, ale także z racji swoich gabarytów, niezwykle istotny aspekt estetyczny aranżacji wnętrza. Co możemy zrobić jeśli nie spełnia on naszych oczekiwań estetycznych?

W Termie oferujemy ponad 250 wykończeń do wyboru, co daje wielki potencjał zabawy kolorami we wnętrzu. W artykule przedstawiamy statystyki wskazujące, które kolory cieszą się największym powodzeniem wśród Odbiorców.

Zakup grzejnika w wersji wodnej lub wodno-elektrycznej niesie za sobą konieczność dobrania odpowiedniej armatury w postaci zaworów, głowicy termostatycznej czy też grzałki. Podpowiadamy czym kierować się dokonując wyboru.

W artykule objaśniamy co oznaczają ikony podłączeń Terma oraz podpowiadamy jakie zestawy zaworowe pasują do poszczególnych typów podłaczeń. TABELA PODŁĄCZEŃ TERMA - GRZEJNIKI ELEKTRYCZNE W poniższej tabeli przedstawione zostały typy podłączen stosowane w przypadku grzejników elektrycznych napełnionych czynnikiem grzewczym bądź w tzw. suchych grzejnikach z przewodem grzewczym.  

Seria grzałek KTX wyróżnia się konstrukcją pozwalającą kompletować różne modele sterowników z elementem grzejnym. W artykule objaśniamy ideę rozłącznego systemu i pokazujemy jak łączyć poszczególne produkty.

Klasyczny styl wnętrz nigdy nie wychodzi z mody. Jest ponadczasowy, dlatego też najbardziej bezpieczny w urządzaniu domu i mieszkania. Które modele grzejników marki Terma najlepiej sprawdzą się w tego typu wnętrzach? Mamy kilka podpowiedzi.

Grzejniki łazienkowe przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń i suszenia ręczników, dzięki dodatkowym akcesoriom mogą zyskać nowe funkcjonalności. Wskazujemy, które modele grzejników Terma można wyposażyć w drewniane półki.

Prostota, minimalizm i nowoczesność – to cechy wnętrz w stylu loftowym, które w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność. Podpowiadamy, jaki grzejnik dobrać do industrialnej łazienki lub salonu, aby nie stracić na charakterze wnętrza.

Od grzejników łazienkowych, poza podstawową funkcją jaką jest ogrzewanie pomieszczeń, często oczekujemy także możliwości suszenia ręczników kąpielowych. Przeczytaj które modele grzejników Terma można wyposażyć w akcesoria takie jak wieszaki punktowe oraz relingi.

Właściwy dobór mocy grzejnika pozwoli zapewnić w pomieszczeniu ciepło, ale także umożliwi ekonomiczną eksploatację produktu. Sprawdź w jaki sposób dokonać obliczeń parametrów grzejnika w zależności od różnych czynników, takich jak przeznaczenie pomieszczenia, jego wielkość, wysokość, ilość okien oraz ścian zewnętrznych.

Wybierając grzejnik do łazienki warto zwrócić uwagę na powłokę w jakiej został wykończony.

Przyjęło się, że w łazienkach najlepiej sprawdzają się grzejniki drabinkowe, zbudowane z profili połączonych pionowymi kolektorami. Rzeczywiście grzejnikom tym nie sposób odmówić funkcjonalności, nie tylko ogrzewają pomieszczenie, ale też świetnie sprawdzają się w roli suszarki. Poziome rurki, szczególnie te wygięte w kształt litery C, pozwalają łatwo zawiesić i wysuszyć ręczniki czy ubrania.

Polecamy krótki film prezentujący montaż grzejnika z mocowaniami stałymi K30.

Prezentujemy film nt. instalacji grzałki MOA bez wtyczki.

Przedstawiamy film instruktażowy nt. montażu zaworu zintegrowanego z rozstawem 50 mm z rurką zanurzeniową.

Polecamy film instruktażowy nt. montażu grzałki KTX z kablem spiralnym oraz elementu TermaSplit.

Polecamy krótki film instruktażowy, który pokazuje, jak zamontować grzałkę MOA z wtyczką.

Polecamy film przedstawiający montaż grzejnika z mocowaniami MKT.

Terma One to propozycje grzejników z wbudowaną na stałe, dyskretną grzałką One, znajdującą się we wewnątrz grzejnika. Widoczny pozostaje jedynie niewielki sterownik, który kolorowymi diodami sygnalizuje pracę grzałki. Dzięki swojej uniwersalności i niewielkim gabarytom grzałka One z łatwością wpisuje się w potrzeby każdego wnętrza, zapewniając użytkownikom komfort grzewczy przez cały rok.

Terma Outlet oferuje pełnowartościowe modele grzejników często w ciekawych, niestandardowych kolorach. W ofercie Terma dostępnych jest blisko 250 kolorów z palety RAL i specjalnych. Jednakże, za stosunkowo niewielką dopłatą, mamy możliwość przemalowania wybranych modeli grzejników tak, aby lepiej odpowiadały Państwa potrzebom.

Szukasz ozdobnego, taniego grzejnika, który ożywi Twoje wnętrze? Nie musisz być architektem by ciekawie zaaranżować mieszkanie. Obecnie na rynku producenci oferują wiele modeli grzejników. Zajrzyj do Terma Outlet i znajdź model dla siebie. Różnorodność form, cen i dostępnych modeli jest tak duża, iż można z łatwością wybrać model idealny do każdego miejsca.  Nawet mała przestrzeń może być ciekawie zaaranżowana. 

Jaki grzejnik jest najbardziej funkcjonalny? Gdzie go zainstalować w małej łazience? Jak oszczędzić przestrzeń i cieszyć się pięknym wnętrzem? Jednym z rzadkich, a ciekawych rozwiązań jest grzejnik w wersji ściany działowej. Jest to propozycja, która świetnie sprawdzi się zwłaszcza w łazience. Rozwiązanie to może być nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale także ozdobne. Jest do doskonała alternatywa dla najpopularniejszych wariantów grzejników naściennych.

  W Europie Zachodniej, głównie we Francji, grzejniki elektryczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem rynku. Ten trend zyskuje na popularności również w Polsce. Co przemawia za rozważeniem zakupu grzejnika elektrycznego?  

Czy pod oknem musi być zawsze „standardowa płytówka”, wydajna, ale wyglądająca zawsze tak samo? Niekoniecznie. Obecnie rynek dostarcza coraz więcej alternatywnych rozwiązań przeznaczonych do montażu pod oknem. Aby mogły one skutecznie zastąpić grzejnik płytowy muszą mieć nie tylko podobne gabaryty, ale również identycznie rozmieszczone podłączenie do sieci.

Pierwszym i najważniejszym kryterium doboru grzałki do grzejnika jest jej moc. Moc grzałki dopasowujemy do wydajności grzejnika dla parametrów 75/65/20°C, kierując się następującymi kryteriami:

Model Angus należy do najbardziej oryginalnych i wyróżniających się grzejników na rynku, mimo że jego forma jest w istocie oparta na prostym geometrycznym wzorze. Grzejnik został zaprojektowany przez firmę Artes Design. Bryła Angusa jest zbudowana z połączonych pod kątem prostym par profili, wkomponowanych harmonijnie od najmniejszej do największej w ramę grzejnika.  

Szeroka paleta wyboru otworów podłączeniowych w grzejniku pozwala także na wybranie optymalnej wersji do współpracy grzejnika z grzałką elektryczną. Takie połączenie niesie ze sobą wiele zalet.

Podział grzejników na modele łazienkowe, salonowe, nadające się do pomieszczeń użytkowych czy sypialni nie zawsze jest oczywisty i jednoznaczny. Jednak można wymienić kilka cech, które zwiększają praktyczną wartość grzejników zainstalowanych w łazienkach.

Grzejnik elektryczny to najprościej rzecz ujmując grzejnik przystosowany do pracy poza instalacją centralnego ogrzewania. Źródłem ciepła jest w nim grzałka elektryczna zanurzona w czynniku grzewczym albo przewód grzewczy umieszczony wewnątrz grzejnika.  

Zigzag to grzejnik, który od pierwszego wejrzenia wzbudza pozytywne emocje. Uwalnia nas od wielkomiejskiej dominacji kątów prostych i wnosi świeży powiew w dziedzinie konstrukcji grzejników rurkowych.

Podstawową funkcją każdego grzejnika jest ogrzewanie pomieszczeń. Jednak niezależnie od funkcji grzewczej każdy grzejnik może posiadać również rozmaite funkcje użytkowe, a także walory dekoracyjne. 

Podstawowe porady dotyczące instalacji oraz użytkowania grzejników elektrycznych

Do prawidłowego funkcjonowania grzejniki elektryczne potrzebują wypełnienia właściwym czynnikiem grzewczym (nośnikiem ciepła). Czynnikiem tym może być woda lub olej. Jakie warunki powinien spełniać czynnik grzewczy, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie grzejnika elektrycznego?

Zjawisko podróbek jest stare jak świat. Nierzadko cechują się niższą ceną, są - zdawać by się mogło - nawet dobrej jakości lecz często stanowią zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Warto wybierać produkty ze sprawdzonego źródła, aby uniknąć kłopotów z użytkowaniem tych produktów.

Ze względu na to, że produkty Termy są sprzedawane poza granicami Polski, niektóre z grzałek muszą mieć inną wtyczkę kabla zasilającego. Z czego wynikają różnice między wtyczkami?